دوربین مدار بسته چیست ؟
دسامبر 4, 2018
سیستم صوتی مجموعه های ورزشی
دسامبر 4, 2018

راهنمای خرید سیستم صوتی حرفه ای

خرید سیستم صوتی حرفه ای با پیشرفت تکنولوژی و دیجیتال در دنیای امروزی باعث شده که هر فردی با هر بودجه ای قدرت خرید آن را داشته باشد. همیشه در دنیا طرفدارانی هستند که به صورت حرفه ای مدل های مختلف سیستم های صوتی و تصویری را انتخاب می کنند و برای آن ها خریداری سیستم صوتی با کیفیت بسیار اهمیت دارد .تنوع در سیستم های صوتی و تصویری انتخاب را برای افرادی که نسبت به پخش صدا اهمیت زیادی می دهند ، آسان نمی باشد .برای خرید سیستم های صوتی حرفه ای فاکتورهایی وجود دارد که در این مقاله به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد .

هدف و بودجه خود را قبل از خرید تعیین کنید

قبل از خرید سیستم صوتی مورد نظر بایستی میزان بودجه خود را تعیین نمایید، یکی از دلایل تعیین میزان بودجه قبل از خرید سیستم های صوتی حرفه ای این است که نوع انتخاب افراد را تعیین می کند و از سردرگمی افراد به هنگام خرید کم خواهد کرد .برای خرید سیستم های صوتی حرفه ای خود علاوه بر میزان بودجه مورد نظر برای خرید، باید به فضایی که قرار است سیستم صوتی در آن جا قرارگیرد توجه شود زیرا قدرت سیستم صوتی حرفه ای که برای آپارتمان مناسب است برای یک خانه ویلایی با متراژ بالا مناسب نخواهد بود .توجه به فضای مورد نظر بسیار در خرید سیستم صوتی تاثیرگزار خواهد بود .

مشخص کنید کیفیت صدا یا ظاهر سیستم برای شما اهمیت دارد!

اکثر افراد که قصد خرید سیستم های صوتی مناسب برای خود را دارند ، اغلب به ظاهر دستگاه صوتی اهمیت زیادی می دهند .در مرحله اول باید مشخص کنید که برای خرید سیستم صوتی حرفه ای زیبایی یا کیفیت صدا مهم خواهد بود . امروزه برای تولید سیستم های حرفه ای صدا به ظاهر دستگاه توجه نمی شود و تولیدکنندگان بیش تر وقت خود را بر روی کیفیت صدا و تصویر دستگاه قرارداده اند اما آن دسته از افرادی که ظاهر دستگاه برایشان اهمیت دارد و در کنار آن کیفیت سیستم هم برای آن ها مهم است کار سختی را درپیش دارند ، برای ست کردن اجزا و تجهیزات مورد نظر مانند باند و ساب و … وقت زیادی را باید صرف هماهنگ کردن این اجزا از لحاظ ظاهر و کیفیت صدا و تصویرصرف کنند .

سیستم صوتی حرفه ای سیستم صوتی حرفه ای

تجهیزات اصلی سیستم صوتی حرفه ای را بشناسید

سیستم های صوتی حرفه ای باید مجهز به کابل و اسپیکرهای پرقدرت و ظرفیت حافظه باشند.توجه به وسایل جانبی دستگاه و تجهیزات آن برای خرید سیستم صوتی حرفه ای اهمیت دارد .یکی از مهم ترین و پرکاربردترین تجهیزات جانبی می توان به کابل ها اشاره کرد .کابل و اتصالات نقش اساسی در کیفیت صدا در سیستم های صوتی دارند و باید در انتخاب آن دقت فراوانی داشت . محصولات صوتی در ایران بسیار پرفروش هستند برای خرید می توانید به نمایندگی انحصاری محصولات پروئل در ایران مراجعه کنید و با توجه به نکات گفته شده بهترین خرید را انجام دهید .

برای خرید سیستم های صوتی حرفه ای توجه به تعداد ورودی و خروجی های آن نیز اهمیت دارد .از ویزگی های مهم سیستم های صوتی حرفه ای پشتیبانی از ورودی و خروجی های HDMI ،AVI می باشد و هم چنین یک سیستم صوتی حرفه ای باید حافظه بالایی داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *