چه کابل و اتصالاتی با سیستم های PA استفاده می شود؟
دسامبر 4, 2018
راهنمای خرید سیستم صوتی حرفه ای
دسامبر 4, 2018

دوربین مدار بسته چیست ؟

دوربین مدار بسته جزئی از تجهیزات سیستم های نظارتی می باشد. در حال حاضر دوربین مدار بسته برای بسیاری از اهداف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. دوربین مدار بسته به لحاظ استراتژیک در یک پارکینگ خودرو قرار گرفته است که میزان مرگ و میر را 51 درصد کاهش داده است. کاهش 23 درصدی در بخش حمل و نقل عمومی و کاهش میزان کلی جرم در مکان های عمومی 7 درصد می باشد. استفاده از دوربین مدار بسته به کنترل جرم و جنایت کمک می کند.

دوربین ها و مانیتور ها این امکان را به شما می دهند تا رویدادهای زنده را مشاهده و ضبط کنید. یک مانیتور دوربین مدار بسته را با یک تلویزیون عادی اشتباه نگیرید.

دوربین مدار بسته

 

بخش های مختلف سیستم دوربین مدار بسته

هدف دوربین مدار بسته امنیتی این است که فیلم ها را به خصوص در مکان های آسیب پذیر یا جرم و جنایت در داخل و اطراف ساختمان را ضبط کند.

دوربین های سیمی : برای انتقال فیلم از کابل استفاده می کنند. یکی از اشکالات این دوربین محدوده انتقال بیش از 300 متر است. استفاده از کابل های شبکه مناسب، سوئیچ ها و تقویت کننده های سیگنال می تواند به حل این مشکل کمک کند. چندین دوربین میتوانند به یک مانیتور واحد در یک اتاق امنیتی متصل شوند.

دوربین های آنالوگ : سال ها از شایع ترین نوع  دوربین مدار بسته بوده است. این دوربین ها دارای قابلیت های اساسی و ذخیره ویدئو هستند.

 

دوربین مدار بسته

 

دوربین های IP (پروتکل اینترنت) : عملکرد مشابهی با همتایان آنالوگ خود دارند، اما با قابلیت های بیشتر. دوربین های دیجیتال دارای تصاویر با وضوح بالاتر و قابلیت های انعطاف پذیری مانند زوم و تغییر مکان می باشند. اشکال عمده دوربین های IP قیمت بالای آنها می باشد.

دوربین مدار بسته

 

ضبط ویدئو

شما می توانید دوربین های مدار بسته را تنظیم کنید تا همه چیز را ضبط کنند، اما فضای ذخیره سازی کافی را باید داشته باشند. به همین دلیل ممکن است بخواهید دوربین های خود را برای ثبت در زمان های خاص یا زمانی که آنها حرکت را تشخیص می دهند، برنامه ریزی کنید.

دوربین مدار بسته

 

واحد نمایش

برای مشاهده فیلم های زنده یا ضبط شده از دوربین های امنیتی، باید DVR یا NVR را به یک تلویزیون یا مانیتور وصل کنید. واحد نمایش سیستم دوربین مدار بسته شما می تواند از یک صفحه نمایش ساده تک رنگ یا یک مانیتور FullHD باشد. اگر دوربین های IP دارید، می توانید فیلم ها را از راه دور با استفاده از یک گوشی هوشمند یا رایانه نیز مشاهده کنید.

دوربین مدار بسته

 

مزایای استفاده از دوربین مدار بسته

  • افزایش بهره وری : پس از نصب و راه اندازی دوربین مداربسته افزایش غیر قابل انکار در بهره وری کارکنان می باشد.
  • جلوگیری از جرم و جنایت : مشاهده شده است که میزان جرم در حال افزایش است، به ویژه هنگامی که مجرمان کمبود دوربین های مدار بسته را در محل مشاهده می کنند. با استفاده از این دوربین ها می توانید از جرم و جنایت جلوگیری کنید.
  • کاهش هزینه ها و ریسک : نظارت دائمی می تواند منجر به کنترل تلفات اموال ناشی از حوادث آتش سوزی، سرقت و خرابکاری شود.
  • جلوگیری از حوادث : نظارت دائمی در مناطق با خطر بالا می تواند از حوادث آتش سوزی یا هر گونه خطرات احتمالی مانند نشت گاز و غیره جلوگیری کند.
  • حفاظت از محیط پیرامون در مناطق و تاسیسات متوسط ​​تا امنیت بالا
  • مشاهده رفتار زندانیان زندانی و بیماران بالقوه خطرناک در تجهیزات پزشکی
  • نظارت بر ترافیک
  • نظارت بر مکان هایی که برای یک انسان خطرناک هستند، برای مثال محیط های بسیار رادیو اکتیو یا سمی صنعتی.
  • ساختمان و امنیت محل

شرکت پویا طرح ژوبین انواع تجهیزات سیستم های نظارتی ، تجهیزات سالن کنفرانس از جمله دوربین مدار بسته ، فروش محصولات پروئل در ایران ، میکروفن کنفرانس و… را ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *