بررسی انواع تجهیز سالن های کنفرانس
دسامبر 4, 2018
چه کابل و اتصالاتی با سیستم های PA استفاده می شود؟
دسامبر 4, 2018

تفاوت بین تعادل و عدم تعادل در کابل و سیگنال چیست؟

کابل و سیگنال های مورد استفاده در یک سیستم صوتی  و چگونگی ترکیب آنها می تواند تاثیر مهمی در صدای سیستم داشته باشد. هر کابل در یک سیستم صوتی دارای پتانسیل نویز و افزایش کیفیت صدای اجزای آن می باشد، بنابراین مهم است که از کابل مناسب برای کار استفاده کنید. در این مقاله دو مسئله مهم وجود دارد : سطح سیگنال و نوع سیگنال. سطح سیگنال را در آینده بررسی خواهیم کرد ، در حال حاضر بر نوع سیگنال تمرکز داریم.

کابل و سیگنال های آنبالانس یا نامتعادل

 

کابل و سیگنال

کابل و سیگنال بی سیم متشکل از دو کانکتور با دو هادی است که توسط دو سیم در داخل کابل متصل می شوند – سیم سیگنال و سیم زمینی ، شما به سرعت می توانید (در اغلب موارد) یک کابل طراحی شده را برای انتقال سیگنال نامتعادل توسط کانکتور های آن شناسایی کنید ، زیرا هر سیم باید در نقطه اتصال خود به نقطه تماس خود ختم شود ؛ کابل بی سیم نیاز به تنها دو سیم در اتصال دارد . کابلهای استاندارد RCA که برای بسیاری از قطعات AV استفاده می شوند نیز کابلهای نامتعادل هستند.

در داخل کابل ، سیم سیگنال معمولا در مرکز کابل با سیم زمینی اطراف آن در ارتباط است. سیم زمینی دو عمل را در اختیار دارد ، بخشی از سیگنال صوتی را حمل می کند و به سیم های اصلی کمک می کند تا حدی از تداخل های خارجی از سر و صدا مانند ترانسفورماتور و همچنین تداخل فرکانس رادیویی از انتقال تلویزیون و رادیو جلوگیری می کند. این کار شایسته ای برای رد شدن از نویز است، اما متاسفانه سیم مانند یک آنتن عمل می کند و سر و صدا را بر می دارد.

کابل های نامتعادل برای اتصال گیتار به آمپر ، بسیار مناسب هستند، اما آنها در سرکوب سر و صدا از تداخل های بیرونی مناسب نیستند ، کابل های نا متعادل باید حداکثر 15-20 فوت (4-6 متر) داشته باشند ، بنابراین در محیط های پر سر و صدا و با سیگنال های سطح پایین ، از جمله صفحه کلید ، گیتار، دستگاه های MP3 و غیره استفاده می شوند.

 

کابل و سیگنال های متعادل

کابل و سیگنال

کابل و سیگنال متعادل ، در مقابل  دارای سه سیم در اتصال و سه سیم در کابل ، دو سیگنال سیم به علاوه یک سیم زمینی جداگانه می باشد . همانطور که در کابل نامتعادل است ، سیم زمینی هنوز هم سیم های سیگنال را احاطه کرده و به عنوان محافظ در برابر تداخل استفاده می شود. اما آنچه که یک کابل متعادل را ایجاد می کند، وسیله ایست که از سیم سیگنال اضافی استفاده می کند.

کابل و سیگنال های متعادل از دو سیم سیگنال استفاده می کنند ؛ هر دو یک کپی از سیگنال را حمل می کنند، اما دو نسخه با قطبش به عقب فرستاده می شوند. دو سیگنال که یکسان هستند اما در قطبیت معکوس می شوند، سیگنال ها را از بین می برند. (درست مانند اضافه کردن عدد مثبت و منفی: +15 اضافه شده به -15 برابر با 0)

فروشگاه اینترنتی ژوبین نمايندگي انحصاري محصولات پروئل در ايران و فروش سيستم هاي حرفه اي صدا و نور و تصوير می باشد. این فروشگاه با پیشرفت و فعالیت روزافزون خود در زمینه فروش محصولات پروئل مورد استقبال هنرمندان قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *