راهنمای خرید سیستم صوتی حرفه ای
دسامبر 4, 2018
سیستم های صوتی مناسب اماکن عمومی
دسامبر 4, 2018

سیستم صوتی مجموعه های ورزشی

وجود سیستم صوتی مناسب در مجموعه های ورزشی اهمیت دارد. مجموعه های ورزشی محیطی مناسب برای انجام فعالیت های ورزشی برای آقایان و خانم ها می باشد . برای انتخاب مجموعه ورزشی مناسب عوامل مختلفی چون فضای مجموعه ورزشی ، مربی های مجرب و… تاثیرگزارهستند.کیفیت بالای صدای سیستم صوتی مجموعه ورزشی یکی دیگر از عوامل موثر در جلب مشتری می باشد . شفافیت صدا و کیفیت مناسب آن می تواند در جلب افراد برای شرکت در برنامه های ورزشی موثر باشد و افراد زیادی را برای انجام فعالیت های ورزشی مختلف به مجموعه ورزشی بکشاند .

سیستم صوتی

 

چرا باید سیستم صوتی مجموعه ورزشی با کیفیت باشد؟

یکی از عوامل بازدهی ورزشکاران در باشگاه های ورزشی استفاده از سیستم صوتی باکیفیت می باشد.دلیل اصلی این امر هماهنگی بدن با نوع موسیقی در حال پخش و ایجاد نظم در فرد هنگام انجام حرکات ورزشی می شود.نکته قابل توجه در مورد پخش موسیقی در مجموعه های ورزشی انرژی مثبتی است که از طریق آن به ورزشکاران منتقل می شود و در بدن آن ها شادابی و نشاط زیادی را ایجاد می کند .

بعضی از مجموعه های ورزشی به دلیل کیفیت نامناسب سیستم صوتی که باعث می شود در قسمت هایی از سالن صدا ناخوشایند باشد و در قسمت دیگری صدا واضح نباشد بسیاری از افرادی را که قرار است در برنامه های ورزشی آن مجموعه شرکت کنند را از دست می دهند . راه حل مناسب از بین بردن این مشکلات خرید سیستم صوتی مناسب می باشد. برای خرید سیستم های صوتی مناسب می توانید به نمایندگی انحصاری محصولات پروئل در ایران که به خرید و فروش محصولات پروئل می پردازد، مراجعه نمایید .

نکات لازم در طراحی سیستم صوتی مناسب سالن های ورزشی

از نکات مهم طراحی سیستم صوتی درمجموعه های ورزشی یکنواخت بودن صدا در تمام مجموعه ورزشی می باشد که می توان با چیدمان مناسب بلندگوها کیفیت مناسبی از صدا را در سالن به وجود آورد.از دیگر نکات طراحی سیستم های صوتی مجموعه های ورزشی انتخاب مناسب اسپیکر می باشد .برای خرید اسپیکر مناسب ،محیط بسیار تاثیرگزار است .از اسپیکرهایی که فرکانس صدای بم دارند بیشتر در مکان های ورزشی استفاده می شود .در صورتی که اسپیکر ها توانایی تولید فرکانس بم را نداشته باشند می توانید از ساب ووفر برای تامین آن استفاده نمایید .

سیستم صوتی

توجه به زون بندی مناسب یکی دیگر از نکات لازم در طراحی سیستم صوتی در مجموعه های ورزشی می باشد .در مجموعه های ورزشی که دارای بخش های مختلفی هستند امکان پخش موسیقی متفاوت در این بخش ها اهمیت زیادی دارد .به عنوان مثال برای کلاس هایی که گروهی برگزار می شوند به منظوربالابردن میزان انرژی در ورزشکاران از موسیقی های کوبنده و با ضرب آهنگ بالا استفاده می شود اما در قسمت های دیگر مجموعه که شامل سالن های ماساژ می باشد بهتر است از موسیقی های آرام استفاده گردد .توجه به نوع موسیقی پخش شده در قسمت های مختلف مجموعه ورزشی از دیگر نکات ضروری در سالن های ورزشی است که باید رعایت شود .نمایندگی محصولات پروئل در ایران توانسته است با فروش سیستم های حرفه ای صدا و نور و تصویر با کیفیت رضایت تمامی مشتریان خود را کسب نماید و بهترین خدمات را به آن ها ارائه دهد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *